Wist je dat ik in januari 2014 dit blog begonnen ben door het eerste kookboek van Karin Luiten? Door haar ‘Koken met Karin zonder pakjes en zakjes’ gooide ik al snel de pakken wereldgerechten van Knorr uit mijn winkelmandje. Zelf maken was zoveel leuker en lekkerder! Inmiddels zijn we bijna 12 jaar verder en heeft Karin al meer dan 350.000 boeken verkocht. En terecht! Ik mocht haar laatste boek ‘De Zoete Oven’ ontvangen en maakten heerlijke florentins.
De Zoete Oven
Met 240 pagina’s dik en maar liefst 99 recepten kan zowel de beginnende als meer ervaren bakker zijn lol op! Het boek in ingedeeld in hoofdstukken als koek, taart en toetjes en zoals Karin betaamt is ieder recept eenvoudig te volgen en gemaakt met ingrediënten die gewoon in de supermarkt verkrijgbaar zijn. Grappig detail: ieder hoofdstuk heeft een geillustreerde beslisboom, om je te helpen kiezen uit de recepten. Van Franse florentins tot Hollandse roze koeken en van een kerstboompavlova tot kruidnootjes. Alle recepten zijn voorzien van duidelijke uitleg en handige tips voor alternatieve ingrediënten of wat te doen met restjes.
Koop je het boek via de website van Karin, dan krijg je een gesigneerd exemplaar thuisgestuurd!
Karin Luiten
Karin is culinair journalist en inmiddels auteur van 22 kookboeken. In dagblad Trouw en op haar website strijdt ze al jaren tegen de pakjes en zakjes cultuur door te laten zien wat er nu eigenlijk in zo’n pakje zit én hoe je een gerecht eenvoudig zelf maakt. Ik ben fan, heb inmiddels zelf ook al een hele serie blogs over koken zonder pakjes en zakjes en een serie over de meest nutteloze pakjes en zakjes uit de supermarkt (geinspireerd, niet gekopieerd haha).
Florentins of florentines
Karin gebruikt in haar boek de term florentins. Feitelijk is dat de beroemde merknaam van dit koekje, dat eigenlijk florentine genoemd moet worden. Je kunt dan ook beide namen gebruiken/googlen. Een verrukkelijk koekje met maar één minpunt: je blijft ervan eten….In plaats van abrikozen en cranberries in het recept van Karin gebruikte ik rozijnen (die had ik namelijk nog volop in huis). Ook gebruikte ik gezouten roomboter, die maakt de lichte karamelsmaak nog spannender!
Florentines

Wat heb je nodig:
- Braadslee 35x25 cm
- Rooster
- Bakkwastje siliconen
Ingrediënten
- 100 gram roomboter
- 100 gram suiker
- 100 gram honing
- 150 gram amandelschaafsel
- 50 gram rozijnen of ander gedroogd fruit
- 1 sinaasappel alleen de rasp
- 150 gram chocolade puur
Aan de slag!
- Bekleed een braadslede met bakpapier. Verwarm de oven voor op 150 graden.
- Doe de boter, suiker en honing in een steelpan en breng al roerende aan de kook totdat alle suiker is opgelost.100 gram roomboter, 100 gram suiker, 100 gram honing
- Haal van het vuur en meng er de rozijnen, sinaasappelrasp en amandelschaafsel door.150 gram amandelschaafsel, 50 gram rozijnen, 1 sinaasappel
- Spreid met een spatel uit over het bakpapier tot een egale dunne lap.
- Bak in 20 minuten goudbruin.
- Laat ca. 20 minuten afkoelen en knip de lap dan met papier en al in repen van 5 cm. breed. Verwijder het papier en knip iedere reep in stukjes. Laat ondersteboven op een rooster volledig afkoelen en uitharden.
- Smelt de chocolade au-bain-marie. Bestrijk de gladde onderkant met behulp van een bakkwast met de chocolade. Laat hard worden.150 gram chocolade